Horor Impuls
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tales From The Darkside (1990)

2 posters

Ići dole

Tales From The Darkside (1990) Empty Tales From The Darkside (1990)

Počalji od MasterHaosis Sub Okt 07, 2017 2:20 am

Tales From The Darkside (1990) 220px-Talesfromthedarkside
Tales from the Darkside iz 1990 me iznenadio kada smo ga večeras pogledali. Očekivao sam glup film ali je ispao fantastičan.
To je antologijski film što znači da je iz više segmenata. ovde se radi o osnovnoj priči i tri segmenta.
Neka ,,moderna" veštica je uhvatila klinca, i treba da ga ispeče. Ostali treba da joj se pridruže. U međuvremenu, klinac joj priča tri priče, kako bi odložio smrt, i smislio kako da je pobedi.
U prvom segmentu se radi o tome da se neki studenti takmiče za neku stipendiju. Oni nameste jednog da izgubi, on se sveti tako što naručuje mumiju od negde, i uz pomoć nekog dokumenta je oživljava. Mumija ubija dvoje, treći se nekako izvuče pa uhvati lika, pa se ovaj izvuče, i zapleti, zapleti. Nepredvidivo. Što mi se sviđa. Mumija je odlično odrađena, efekti balsamovanja su isto dobri, dobar segment.
U drugom segmentu, bogati starac u invalidskim kolicima naruči profesionalnog ubicu, da uradi ubistvo za njega. Treba da ubije mačku! Ali ta mačka je odgovorna za smrt troje ljudi u toj kući. To je neka natprirodna, demonska mačka, kakva već. Priča je isto unikatna, nisam video film sa time. Nije loš segment, sviđa mi se.
U trećem segmentu neki autor prisustvuje ubistvu. Ali čoveka ubije Gargojl (ono leteće stvorenje što se u kamen pretvori), i spasi ga ali mora da održi obećanje, da nikada nikome ne ispriča da ga je video, niti ništa o njemu. Čovek obeća, i Gargojl nestaje. Kasnije pronađe devojku, oženi se, ima porodicu, sve prelepo. I onda joj ispriča posle deset godina šta se desilo....I naravno, problemi. Ali priča i ideje u ovom segmentu su odlične takođe, unikatne.
Onda dođe vreme klinac da bude ispečen, onda on napravi zavrzlamu, zezne vešticu i umesto on da bude ispečen, klinac bude. Posle tri nesrećna kraja segmenta, kraj ipak bude srećan.
Film i ideje su odlični, nepredvidivo. Ja mu dajem 10/10
Evo nekih slika
Tales From The Darkside (1990) Tales-darkside-lot-249
Tales From The Darkside (1990) Darkside1
Tales From The Darkside (1990) V1
Tales From The Darkside (1990) TALES_FROM_THE_DARKSIDE_front_cover_web_grande
MasterHaosis
MasterHaosis
Administrator
Administrator

Broj poruka : 266
Datum upisa : 24.09.2017

https://hororimpuls.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Tales From The Darkside (1990) Empty Re: Tales From The Darkside (1990)

Počalji od SonjaHorror Ned Okt 08, 2017 10:38 am

Meni se najvise svideo drugi segment. U pocetku nisam znala da li starac lupeta ili je u pravu za macku. Mislila sam da ce da ispadne da macka nema veze sa tim, a u stvari ima. Macka je tu osvetnik jer je taj deda imao korporaciju koja je testirala lekove na mackama.

Isto bismo mogli posebnu temu da napravimo za antologijske horor filmove, posto ih ima dosta.
SonjaHorror
SonjaHorror
Moderator
Moderator

Broj poruka : 162
Datum upisa : 25.09.2017

http://www.upbeatimpulse.com

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu